0212 526 20 77 - 0530 928 3650

Sıkça Sorulan Sorular

KEDİLER VE CATGENIE

Kediler ıslak granüle giderler mi ?
CatGenie yıkanabilir granülleri tamamiyle kuruttuğu için kediler CatGenie’yi severek kullanırlar.
Yıkama esnasında çok gürültü çıkarıyor mu ?
30 dakikalık yıkama sürecinin 26 dakikası kedilerin mırıldaması gibi sessiz çalışır. Kirli suyun dışarı atıldığı üç adet kısa süreçte ise bulaşık makinesinin benzeri bir ses çıkarır.
Yıkama ve kurutma işlemi ne kadar sürer ?
İşlemin hepsi 30 dakikalık bir süre alır.
Kedim yıkama işlemi esnasında CatGenie’yi kullanmak isterse ne olur ?
Kediler gün içerisinde 15 ile 20 saat arası uyurlar. Tuvaletlerini ana yemeklerini yedikten sonraki 30 dakika içinde yaparlar. Dolayısıyla tuvaleti kendiniz çalıştırabilirsiniz veya her tuvalet sonrası yıkama programını ayarlayabilirsiniz. Kediniz tuvaletini yaptıktan sonra CatGenie yıkamaya başlamak için 10 dakika bekler. Birden fazla kedisi olan evlerde bu 10 dakika, ikinci kedinin gelip tuvaletini yapma şansını verir. Ardından bir 10 dakika daha beklemek için kendini ayarlar, bu da evdeki başka bir kedinin gelip tuvaletini yapmasına imkan verir. CatGenie bunu evdeki tüm kediler tuvaletini yapana kadar uygular. Bunun dışında otomatik yıkama ( günde 1’den 4’e kadar ayarlanabilir) ve elle başlatma opsiyonlarınız da mevcuttur.
Yıkanabilir Granül ne kadar güvenli ? Kedim onları yerse ne olur ?
Yıkanabilir granül güvenli sentetik ve doğal içerikli maddelerin toksik olmayan karışımından oluşmuştur. Eğer yutulursa küçük ve akıcı granül sindirim sisteminden kolaylıkla geçer.
CatGenie kediler için güvenli mi ?
Kesinlikle. Bizler kedileri çok seviyoruz ve onlara zarar verecek hiç bir şey yapmayız. Bizim en büyük amacımız kedilerle insanlar arasındaki ilişkiyi, kedi tuvaleti problemini çözerek daha da geliştirmek.
Dezenfektan Kartuş 120’nin içindeki sıvı kediler için güvenli mi ?
Kartuşun içindeki temizlik için kullanılan dezenfektan sıvının yapılan testlerde kediler için güvenli olduğu ortaya çıkmıştır. İçeriği, veterinerlerin muayene ve ameliyat yaptığı alanları temizlemek için kullandığı dezenfektan sıvıların içerdiği maddelerle aynıdır.
Kedim CatGenie’nin içerisindeyken yıkama işlemi başlarsa ne olur ?
Biyonik göz kedinizin CatGenie’yi kullandığını gördüğü için yıkama işlemini başlatmaz. Eğer otomatik yıkama programı kullanılıyorsa, kediniz işlemini bitirip tuvalet kabını terk ettikten 60 saniye sonra başlar. Bu esnada başka bir kedi içeri girerse CatGenie kedi terkedene kadar bekler. Otomatik olarak başlamadan önce bir 60 saniye daha bekler. Eğer Her Tuvalet Sonrası Temizlik Programı uygulanıyorsa, CatGenie kedinizin tuvalet kabını terk etmesinden sonra 10 dakika bekler. Eğer diğer kediniz de tuvaleti kullanmak isterse, CatGenie kendini ayarlar ve bir 10 dakika daha bekler. Tabi ki siz de hiçbir zaman kediniz tuvaletteyken CatGenie’yi yıkama işlemini başlatmazsınız.
Kedim değişik bir kedi tuvaletini kabul edecek mi?
Kediler mutlaka CatGenie’nin yumuşak ve konforlu granülünü kabul edecektir. Kediler CatGenie’yi herhangi bir temiz tuvalet kabını kullandıkları gibi kullanacaklardır.
Yıkama işlemi kedimi korkutur mu?
Kediler yıkama işleminin iyi bir şey olduğunu fark ederler. Bizlerle çalışan kedi davranış bilimcilerinin söylediği; Kediler temizlik işleminin kendi menfaatleriyle bağlantılı olduğunu öğrenirler. Kendileri ile alakalı temiz ve yeni bir alan olduğunu hemen öğrenirler. Her şeyin ötesinde sıcak granülü çok severler. Bizim ilk hafta için tavsiyemiz, kediniz uyurken yıkama işlemini başlatmanızdır.

YIKANABİLİR GRANÜLLER

Kedi kumunu CatGenie’de kullanabilir miyim?
HAYIR !! KESİNLİKLE kedi kumunu CatGenie’de kullanamazsınız. Biz size zaten kedi kumu gibi olan yıkanabilir granülü veriyoruz, granül kedilerin eşeleme ve daha sonra üstünü kapatma ihtiyacını karşılar. Yıkanabilir granül özellikle CatGenie için üretilmiştir. DİKKAT : Sadece CatGenie Yıkanabilir Granül kullanın. Kullanacağınız herhangi başka bir ürün CatGenie’ye zarar verir, bazı bölümlerinin kırılmasına, motorunun yanmasına, makinenin anakartının bozulmasına, evinizin ve binanızın borularında tıkanıklığa sebep olur ve garantinizi ortadan kaldırır. Sadece CatGenie Yıkanabilir Granül geridönüşümlü olduğundan tıkanıklığa sebep olmaz.
CatGenie özel bir kedi kumu mu kullanıyor?
CatGenie sadece kediler için üretilmiş konforlu ve değiştirilmeyen (azaldığında ekleyebileceğiniz) yıkanabilir granül kullanır.
Ne kadar yıkanabilir granüle ihtiyacım olacak ?
Evinizdeki kedi sayısına göre yeniden ekleme sıklığınız değişir. Ortalama olarak bir kutu yıkanabilir granül bir kediyle 4 ila 6 ay arası idare eder.
Hangi sıklıkta yıkanabilir granül’ü değiştirir veya üstüne ekleriz ?
Aslında, yıkanabilir granül günde birkaç kez ovalanarak ve sterilize edilerek yıkandığı için KESİNLİKLE değiştirilmeye ve eklenmeye gerek kalmaz. Bunun yanı sıra, granüller katı dışkıya yapışarak tuvalet kabından dışarıya atılabilirler, böylelikle yeni granül eklemenize gerek olabilir. Kedinizin konforu ve CatGenie’den yüksek verim almak istiyorsanız belirtilen seviye hizasına kadar granül koyup o hizada tutmanız gerekmektedir.
Yıkanabilir Granüller boruları tıkayıp, binanın atık su sistemine zarar verir mi ?
Hayır, yıkanabilir granül boru sistemi için son derece güvenlidir ve aynı zamanda biodegradable (çevreye zarar vermeden toprakta çözülebilen) olduğu için septik ve lağım sisteminin içerisinde 9 ay veya daha kısa sürede çözünür. Sadece birkaç adet granül katı kakaya yapışarak atık su giderine veya septik sisteme gider.
DİKKAT; Sadece CatGenie Yıkanabilir Granül kullanın. Kullanacağınız herhangi başka bir ürün CatGenie’ye zarar verir, bazı bölümlerinin kırılmasına, motorunun yanmasına, makinenin anakartının bozulmasına, evinizin ve binanızın borularında tıkanıklığa sebep olur ve garantinizi ortadan kaldırır.

SATIŞ BİLGİLERİ

CatGenie ile ilgili bir problem yaşarsam ne olacak ?
CatGenie ile ilgili bir problem yaşarsanız, çekinmeden 0212 526 20 77 nolu telefondan veya info@catgenie.com.tr’ye yazarak gerekli yardım ve desteği alabilirsiniz. Garanti bölümünde de belirtildiği üzere, mekanik bir problemde servis bölümümüz parçayı tamir edebilir veya değiştirebilir.
CatGenie’de garanti süresi ne kadar geçerlidir ?
CatGenie’nin garanti süresi 2 yıldır. Diğer kedi tuvaletleri ile kıyaslandığında bu ileri teknoloji ile üretilen makinenin garantisi en uzun olanıdır. Tabi ki unutmayın CatGenie’nin yaptıkları bir küreğin yaptıklarından çok daha fazladır. Garantinin etkin olması için garanti şartlarına uygun kullanım gereklidir.
CatGenie 120 ‘yi nereden alabilirim?
CatGenie'yi www.catgenie.com.tr 'deki mağazamızdan temin edebilirsiniz veya 0212 526 20 77 - 0530 928 3650 nolu telefonlardan ve info@catgenie.com.tr adresinden bize ulaşarak bilgilerinizi ve isteklerinizi bıraktığınızda size en yakın bayimizin bilgilerini alabilirsiniz.

GEREKLİ OLANLAR

CatGenie septik (atık su) sisteme uygun çalışır mı ?
Evet, septik sistemle güven içinde çalışır. Gün içinde sadece atık su ve birkaç granül atık su borusundan atılır. Yıkanabilir granül 9 aydan daha kısa sürede biodegrade (çevreye zarar vermeden toprakta çözülebilen) olur.
CatGenie ‘nin montajı için tesisatcıya ihtiyacım var mı ?
CatGenie'nin eve teslim ve montaj işlemini arzu ederseniz bedeli karşılığında kendi servisimiz yapmaktadır. Kurulum ve kullanım kılavuzuna bakarak siz de rahatlıkla kendi başınıza montajı yapabilirsiniz, özel bir durum olmadığı takdirde tesisatçıya veya herhangi başka kimseye ihtiyaç yoktur.
CatGenie evdeki boru tesisatına mı bağlanıyor ?
CatGenie’nin soğuk suyunu ,tuvaletteki veya çamaşır makinesindeki musluktan alabilirsiniz. Su boşaltma hortumunu tuvaletin kenarına takabilirsiniz veya çamaşır makinesinin giderine bağlayabilirsiniz.
CatGenie için elektriğe gerek var mı ?
CatGenie’nin çalışabilmesi için mutlaka elektriğe ihtiyaç vardır. 220-230 V 50Hz
CatGenie’yi nasıl temizleyebilirim ?
CatGenie'yi diğer kedi tuvaletleriyle karşılaştırdığımızda en büyük avantajının kendisini yıkaması ve temizlemesi olduğunu görürüz. Evinizdeki diğer cihazlar gibi CatGenie'nin dışını silebilirsiniz. Evinizdeki kedi adetine bağlı olarak ayda bir veya maksimum iki ayda bir kere Catgenie'nin işlem merkezi haricinde (işlem merkezine kesinlikle su değmeyecek şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor) diğer tüm plastik aksamı söküp evdeki küvetin içine veya evin dışına koyarak hortumla yıkayabilirsiniz. Yılda birkaç kere CatGenie Makine Temizleme Kartuşunu takarak tüm makinedeki birikmiş kireç ve kirleri de temizlemeniz gerekecektir.